Drug Science jest wiodącą niezależną naukową organizacją do spraw narkotyków w Wielkiej Brytanii. Jej celem jest dostarczanie rzetelnych, pozbawionych komercyjnego i politycznego wpływu informacji na temat substancji psychoaktywnych. Wizją organizacji jest świat gdzie kontrola substancji psychoaktywnych jest racjonalna i oparta na faktach.

Członkowie Drug Science są przekonani, że przyszłość psychodelików w medycynie jest wielce obiecująca, także w dziedzinie publicznych systemów zdrowotnych. Wielka Brytania jest światowym liderem na froncie badań nad klinicznym zastosowaniem psychodelików, który obecnie rozszerza się globalnie. Niestety, bieżące regulacje prawne w Wielkiej Brytanii stanowią poważną przeszkodę w badaniach. Pomimo, że prawo formalnie nie wyklucza takowych, jednak powoduje, że stają się one znacząco utrudnione, kosztowne i czasochłonne.

Aby doprowadzić do rzeczywistych zmian w regulacjach prawnych prowadzącuych do medycznego użycia psychodelików w sposób bezpieczny, i długotrwały terapeutycznie, potrzebne jest wsparcie i zrozumienie opinii publicznej, świata akademickiego, polityków i administracji.

Utworzenie grupy odbędzie się 14 lipca b.r. podczas organizowanego przez Eventbrite wydarzenia online, na którym będą przemawiać znane osobistości ze psychodelicznego świata naukowego. Wydarzenie jest darmowe ale niezbędna jest rejestracja, miejsca są ograniczone. Więcej informacji tutaj.

Program wydarzenia:

Sesja 1 – Dyskusja na temat psychodelików dla weteranów z PTSD

Mówcy:

Keith Abraham – Prezes Heroic Hearts Project (Wielka Brytania)

Guy Murray – weteran

Jeff Smith – Poseł i założyciel Kampanii Laburzystów na rzecz reformy polityki narkotykowej

Crispin Blunt – Poseł i założyciel Kampanii Torysów na rzecz reformy polityki narkotykowej

Sesja 2 – Przyszłość badań nad psychodelikami

Mówcy:

Prof. David Nutt – Profesor Neuropsychofarmakologii na Imperial College London

Dr Robin Carhart-Harris – kierownik Centre for Psychedelic Research, Imperial College w Londynie

Dr James Rucker – Psychiatra konsultant na Kings College w Londynie

Sesja 3 – Otwarcie ‘The Medical Psychedelics Working Group’

Speakers

Prof. Jo Neill – Profesor Psychofarmakologii na Uniwersytecie w Manchester

Prof. David Nutt – Profesor Neuropsychofarmakologii na Imperial College London