Już niedługo Krytyka Polityczna wyda po polsku najważniejszą współczesną książkę o psychodelikach, czyli “Jak zmienić swój umysł” autorstwa Michaela Pollana w tłumaczeniu Macieja Lorenca.

Maciej Lorenc zapowiada:

“Jest mi niezwykle miło poinformować, że już niedługo materialną formę przybierze najnowszy owoc mojej pracy, czyli polska edycja książki “JAK ZMIENIĆ SWÓJ UMYSŁ. Czego nowe badania nad psychodelikami uczą nas o świadomości, umieraniu, uzależnieniu, depresji i transcendencji” autorstwa Michaela Pollana. Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych publikacji o psychodelikach w historii, a na pewno najważniejsza w kontekście współczesnego renesansu badań nad ich terapeutycznymi właściwościami i zmiany ich wizerunku w oczach opinii publicznej w cywilizowanych krajach, więc z czystym sercem polecam ją Waszej uwadze i gwarantuję, że nie będziecie żałować poświęconego na nią czasu”.

Wydawnictwo Krytyka Polityczna tak pisze o książce:

“Jedna z 10 najlepszych książek 2018 roku wg New York Times Book Review.

Słynny amerykański dziennikarz Michael Pollan zabiera nas w fascynująca podróż po historii badań nad psychodelikami, które rozkwitły w latach sześćdziesiątych XX wieku, aby szybko stracić miano obiecujących leków i trafić na listę substancji zakazanych. Aby oddzielić prawdę od mitów, przeszukuje archiwa, ale również spotyka się z grupą psychodelicznych ewangelistów, którzy wieszczyli ich zbawienny wpływ nie tylko na ludzi, ale również porządek społeczny. 

Ostatecznie decyduje się na wypróbowanie ich działania na samym sobie. W tym celu zaczyna eksplorować podziemną społeczność terapeutów psychodelicznych, aby znaleźć przewodników, którym gotów będzie zaufać.

‘Jak zmienić swój umysł’ to nie tylko barwna opowieść o psychodelicznych podróżach, ale też mocno osadzona w nauce historia o granicach ludzkiego poznania, zagadce świadomości, poszukiwaniu szczęścia i sensu życia”.

Gratulacje Maciej od całego zespołu 5-HT2A.pl. Niecierpliwie czekamy, a tymczasem książkę można zamówić tu.