Online. 30 – 31 Stycznia 2021.

Dwudniowa konferencja online na temat psychodelików, która nie zrujnuje Twojej kieszeni. Koszt dla studentów to tylko 50 PLN, a więc jest to jedna z najtańszych organizowanych obecnie imprez tego typu. Pomimo to, można będzie spotkać na niej bardzo interesujące postacie naukowego świata psychodelików.

Organizatorzy:
Students for Sensible Drug Policy, Drug Science Student Society, and The Southampton Psychedelic Society oraz Southampton Psychedelic Society piszą o sobie:
‘Jesteśmy grupą studentów, których pasją jest inspirowanie następnego pokolenia do angażowania się w wiele aspektów rodzącego się przemysłu psychodelicznego. Zaplanowaliśmy dwa dni ekscytujących rozmów z fantastycznymi prelegentami, które z pewnością będą niezapomnianymi dniami.

Oficjalna strona konferencji:
https://www.studentpsychedelicconference.co.uk

Rejestracja:
https://www.eventbrite.co.uk/e/the-student-psychedelic-conference-tickets-128479440465

Program konferencji:

Dzień 1
Otwarcie (14:00 – 14:10 )

Z perspektywy pacjenta (14:10 – 15:00 )
Uważamy, że nie zawsze słyszymy wystarczająco dużo od ludzi, którzy przeszli leczenie psychodeliczne i od których lepiej się uczyć niż od samych pacjentów. Chodzi o dwie osoby, które albo uczestniczyły w badaniu klinicznym, albo brały udział w ceremonii ayahuaski.

Jak wygląda droga do legalizacji psychodelików? (15:15 – 16:45 )
Wszyscy mają nadzieję na lepszy dostęp do terapii psychodelicznej, ale jak to wygląda w rzeczywistości i jak jest rola komercjalizacjii? Ismail Ali (MAPS), przedstawiciele CDPRG i LCDPR, oraz Tim Schlidt (Palo Santo) będą prezentować swoje poglądy na temat tego, jak wygląda legalizacja psychodelików i jakie są praktyczne kroki, aby to osiągnąć. Trzydziestominutowa sesja Q&A pozwoli zadać pytania z dziedziny prawnej.

Pół godziny spotkania i powitania (17:00 – 17:30 )
Wiemy, że nawiązywanie znajomości to bardzo ważna część konferencji, wiemy, że robienie tego w Internecie to nie to samo, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Goście będą mieli do dyspozycji pięć sal konferencyjnych, z których każda będzie trwała sześć minut. Mamy nadzieję, że da to wszystkim szansę na spotkanie i nawiązanie kontaktów z innymi uczestnikami konferencji.

Psychodeliki: umysł, mózg i etyczne implikacje (17:45-19:30 )
Potencjał terapeutyczny psychodelików wydaje się być bezgraniczny, ale tak samo jak ich potencjał jako narzędzia do opowiedzenia nam o naszym własnym wewnętrznym działaniu. Dlatego z radością informujemy, że dr Peter Hughes, profesor David Nutt i Eddie Jacobs, doktorant z Oxfordu i członek DSSS, będą mówić o umyśle, mózgu i etycznych implikacjach – wszystko to w kontekście psychodelii. Na koniec odbędzie się trzydzieści do czterdziestu pięciu minut pytań i odpowiedzi. Gorąco polecamy przygotowanie pytań.

Dzień 2

Set, Setting i Psychiatria Transkulturowa (14:00 – 15:30 )
Jak ważne są Set & Settings w terapii psychodelicznej? Czy pewne aspekty leczenia psychodelicznego mogą rzeczywiście przełożyć się na tradycyjną medycynę zachodnią? Jakie są skutki globalizacji ayahuaski dla rodzimych społeczności i jak chronimy ich prawa?
Mamy nadzieję, że nasi dwaj fantastyczni mówcy będą w stanie odpowiedzieć na niektóre z tych pytań. Dr Simon Ruffell omówi swoją pracę nad ayahuascą, a dr Beatriz Labate omówi wpływ umiędzynarodowienia ayahuaski. Wiemy, że będziecie mieli mnóstwo pytań, więc będziemy mieli trzydziestominutowe pytania i odpowiedzi.

Co wiemy? (15:45 -16:45 )
Każda z tych rozmów będzie dotyczyła dużego, ugruntowanego badania w świecie psychodelików. Dr Ben Sessa będzie mówił o swojej pracy nad psychoterapią alkoholizmu wspomaganą MDMA. Dr Meg Spriggs opowie o swojej pracy nad psylocybiną w leczeniu anoreksji. Będziesz miał dwadzieścia minut na zadawanie pytań i zagłębienie się w terapeutyczny potencjał tych zabiegów.

Warsztat redukcji szkód (17:00 -18:00 )
Uważamy, że psychodeliki są wspaniali i naprawdę całkiem bezpieczne w dobrych rękach, ale to nie znaczy, że są wolne od ryzyka. Dlatego właśnie organizujemy warsztaty redukcji szkód i cieszymy się, że mamy przedstawicieli zarówno Zendo, jak i Psycare. Przeanalizują oni swoje podejście do niepożądanych zdarzeń psychodelicznych.

Przyszłość psychodelików (18:15 – 19:30 )
Chcieliśmy zakończyć ten dzień patrząc w przyszłość. Dlatego zebraliśmy trzy zestawy mówców, którzy w naszym odczuciu pracują w obszarach lub rozpoczynają inicjatywy, które są kluczowe w kształtowaniu przyszłości psychodelicznej dziedziny. Dr Nick Sireau z Orchard opowie nam o swoim innowacyjnym podejściu do crowdfundingu w Imperial College. Jacob Torres i Dana Strauss zaprezentują swoje prace nad MDMA w dziedzinie traumy na tle rasowym i jak możemy sprawić, by badania psychodeliczne były bardziej inkluzywne. Będzie też dwudziestopięciominutowa sesja pytań i odpowiedzi na temat przyszłości psychodelików.

Zamknięcie konferencji (19:30 )