Czy pandemia przyspieszy wprowadzanie psychodelików?

Czy pandemia przyspieszy wprowadzanie psychodelików?

https://open.spotify.com/episode/7yNcSWR7JBCG9xfn9e4tjO?si=r0vKm74TRUauPTOFrvsCqQ

13. odcinek podcastu w programie “Jutronauci: świat po pandemii”. Vadim Makarenko rozmawia o tym z Maciejem Lorencem, autorem książki pt. “Czy psychodeliki uratują świat” wydanej przez Krytykę Polityczną. 


#10 – Terapia wspomagana MDMA – The Drug Science Podcast

#10 – Terapia wspomagana MDMA – The Drug Science Podcast

Dr Ben Sessa był pierwszym lekarzem stosującymi w XXI wieku terapię wspomaganą MDMA, a Christopher Trudgian był jednym z jego pierwszych pacjentów. Oboje dołączają do profesora Davida Nutta, aby odpowiedzieć na pytanie czy MDMA może być stosowane terapeutycznie w leczeniu uzależnień i/lub PTSD?


Rick Doblin — The Psychedelic Domino That Tips All Others (#440)

Rick Doblin — The Psychedelic Domino That Tips All Others (#440)

Dr Rick Doblin (@rickdoblin) jest założycielem i dyrektorem wykonawczym Multidyscyplinarnego Stowarzyszenia Studiów Psychodelicznych (MAPS). Doktorat z polityki społecznej obronił w Harwardzkiej Szkole Rządowej Kennedy’ego, gdzie napisał rozprawę doktorską na temat regulacji medycznych zastosowań psychodelików i marihuany oraz pracę magisterską na temat badania ankietowego onkologów na temat palonej marihuany vs. podawanej doustnie w formie pigułki THC w kontekście kontroli nudności u pacjentów chorych na raka. Rick był również jednym z pierwszych studentów legendarnego dr Stanislava Grofa. Koniec tego odcinka to rozpoczęcie projektu Capstone, wielomilionowego projektu finansowania mającego na celu wsparcie badań fazy 3, mającym na celu oficjalnego zatwierdzenia leczenia PTSD przy pomocy MDMA .


MAPS Podcast: Episod 29 – Wywiad z Michaelem Pollanem

MAPS Podcast: Episod 29 – Wywiad z Michaelem Pollanem

Michael Pollan omawia swoją książkę How to Change Your Mind – What the New Science of Psychedelics Teaches Us About Consciousness, Dying, Addiction, Depression and Transcendence. To częściowo historia psychodelików, częściowo relacja z jego osobistych eksperymentów, a także częściowo wstęp do współczesnych badań naukowych. Wydanie ‘Jak zmienić swój umysł’ było kluczowym wydarzeniem wprowadzającym ‘Psychodeliczny Renesans’ do publicznej świadomości.