Trzecia część popularnego sympozjum ‘Kobiety w nauce o psychodelikach’ organizowanego przez Drug Science odbędzie się online w środę, 24 Marca, 2021, g. 16-18 GMT.

Sympozjum jest darmowe, ale ilość miejsc jest limitowana. Rejestracja tutaj.


O sympozjum:

13 października 2020 roku Drug Science Medical Psychedelics Working Group (MPWG) zorganizowało swoje pierwsze sympozjum zatytułowane “Kobiety w nauce o psychodelikach”, prezentujące przełomowe i wybitne prace kobiet w dziedzinie psychodelików. Towarzyszyły temu inspirujące, osobiste relacje kobiet, które używały psychodelików do leczenia traumy.

Po sukcesie pierwszych dwóch sympozjów MPGW organizuje trzecie wydarzenie z tej serii w środę 24 marca 2021 roku o 16:00-18:00 GMT. Format sympozjum to 10-minutowe prezentacje w ramach dwóch 55-minutowych sesji tematycznych, w tym sesja pytań i odpowiedzi z udziałem wszystkich prelegentów na koniec każdej sesji. Gospodarzem kolejnego wydarzenia będzie profesor Jo Neill, przewodniczący MPWG.


Program sympozjum:

Część 1: Badania Kliniczne (4pm-5pm)

The Contradictions of Ketamine: results from a new clinical trial treating alcohol use disorder.
Prof Celia Morgan

Celia Morgan jest profesorem psychofarmakologii i dyrektorem wydziału psychologii na Uniwersytecie w Exeter. Ponad dwadzieścia lat temu rozpoczęła badania nad ketaminą na UCL w ramach pracy doktorskiej z Valem Curranem, a następnie zajęła się badaniami nad innymi psychodelikami, takimi jak ayahuasca i MDMA.

MDMA-assisted therapy for alcohol use disorder: The BIMA Study
Laurie Higbed

Laurie pracuje w dziedzinie uzależnień od 10 lat i była terapeutą w niedawnym, sponsorowanym przez Imperial badaniu terapii wspomaganej MDMA w zaburzeniach związanych z używaniem alkoholu. Obecnie Laurie jest głównym terapeutą w badaniu nad psylocybiną w depresji opornej na leczenie oraz głównym psychologiem w firmie Awakn Life Sciences.

MDMA for relationship counselling
Annie Mithoefer

Annie Mithoefer, B.S.N., jest zarejestrowaną pielęgniarką mieszkającą w Asheville, NC. Była współinwestorem w dwóch sponsorowanych przez MAPS badaniach klinicznych fazy 2 dla osób z PTSD oraz w pilotażowym badaniu par łączących psychoterapię wspomaganą MDMA z terapią poznawczo-behawioralną w połączeniu z PTSD. Wraz z mężem, Michaelem, prowadzi szkolenia dla terapeutów MAPS i jest superwizorem terapeutów fazy 3.

Panel pytań i odpowiedzi
Prof. Celia Morgan, Laurie Higbed i Annie Mithoefer

Część 2 – Praca w terenie (5pm – 6pm)

Psychedelics and Earth Codes
Dr Ros Watts

Ros była kierownikiem klinicznym badania ‘Psylocybina na depresję’ w Imperial College London w Centrum Badań Psychodelicznych. Obecnie jest dyrektorem klinicznym Synthesis Institute, który rozwija roczny proces grupowy wspomagany ekoterapią, w tym odosobnienia z truflami psylocybinowymi, dla osób z depresją. Jej badania koncentrują się na tym, jak psychodeliki mogą zwiększać poczucie więzi z samym sobą, innymi i wszechświatem.

Psycholytic dosing
Dr Friederike Meckel Fischer

Friederike Meckel Fischer ukończyła studia medyczne w Niemczech i później przekwalifikowała się na psychoterapeutę. W latach 1989-1991 szkoliła się jako facylitator Holotropic Breathwork u Stanisława Grofa, a na początku lat 90-tych ukończyła szkolenie psychoterapii psychodelicznej w Szwajcarii. W połowie lat 90-tych wprowadziła psychodeliki do swojej praktyki psychoterapeutycznej, pracując w podziemiu z wybranymi klientami w grupach. W 2009 roku została wraz z mężem, aresztowana i osadzona w areszcie. W procesie sądowym w lipcu 2010 r. została skazana na 16 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za “handel” LSD.

Personal healing experience with Psilocybin
Dr Lauren McDonald

Dr Lauren Macdonald przyjmuje holistyczne podejście do zdrowia, łącząc medycynę integracyjną, praktyki umysłu i ciała oraz terapie oparte na roślinach, aby pomóc zmaksymalizować wrodzoną zdolność organizmu do leczenia, jednocześnie wspierając odporność i witalność. Posiada wykształcenie w zakresie psychologii, odżywiania i medycyny środowiskowej, psychiatrii, jogi i mindfulness, łączy te modalności, aby wspierać uzdrawianie całej osoby. Jest osobą, która przeżyła IV etap raka i zwolenniczką psychoterapii wspomaganej psychodelikami w przypadku lęku u schyłku życia.

Panel Q&A
Dr Ros Watts, dr Friederike Meckel Fischer i dr Lauren McDonald.


Dla przypomnienia video z pierwszej częsci sympozjum ‘Kobiety w nauce o psychodelikach’, które odbyło się 13.10.2020.